< < İleri Yaşta da Gebelik Şansını Arttırıyor!

Ana Sayfa

<<Girişe dön

Tüp Bebek

Tedavi Akışı

Jinekoloji

Kanserler, Miyom

Kısırlık Tedavisi

Pko,Azospermi

Danışma Randevu

0212-4044520

Doktora Danış. Lütfen sormaktan çekinmeyin, iletişim bilgileriniz gizlidir! Danışma formu

İleri Yaşta da Gebelik Şansını Arttırıyor!

İleri Yaşta da Gebelik Şansını Arttırıyor!

Embriyoskop ile embriyolar izleniyor!

Günümüzde pek çok çift çocuk sahibi olamamanın üzüntüsünü yaşıyor. Buna karşın anne baba olabilmek için verilen mücadele teknolojideki hızlı gelişme ile artık çok daha kısa sürede başarıya ulaşabiliyor. Zira bu anlamda umut olan ve yüzleri güldüren tüp bebek tedavisinde de yeni yöntemler devreye giriyor. “Embriyoskop” yani “Sürekli Embriyo İzleme Sistemi” de o yöntemlerden biri. Üstelik ileri yaşlarda yumurta sayısı yeterli olmayan veya sperm problem yaşayan aileler için de gebelik şansını artırmada etkili bir yöntem.
İstanbul Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Y. Doç. Dr. Turgut Aydın, “Sürekli Embriyo İzleme Sistemi”nde embriyolar, her bir embryo ortamına yerleştirilmiş mikro kamera sistemi ile takip edildiğini belirtiyor. Dr. Aydın “Ayrıca bu teknoloji daha önceden tüp bebek denemesi yapan ancak embriyo kalitesi düşük olduğu için gebe kalamayan 35 yaş üstü kadınlara, yumurta rezervi azalmış ya da sperm parametresi problem yaşayan çiftlere de uygun bir yöntem” diyor.

embriyoskop nedir

EmbryoScope sistemi ile görüntülenen bir hastaya ait 12 embriyonun karşılaştırmalı görüntüleri

Kısırlık giderek artan bir sorun
Günümüzde dünyada 10 milyona yakın çift kısırlık sorunu ile karşı karşıya. Üstelik bu sayı her geçen gün artıyor. Buna karşın teknolojideki baş döndürücü gelişme, bebek sahibi olma özlemini çok daha kolay bir şekilde mutlu sona dönüştürebiliyor. Tüp bebek yöntemi çiftlere anne ve baba olabilmeleri adına her geçen gün daha fazla umut oluyor. Anne adayından alınan yumurtaların, laboratuvar ortamında babadan alınan spermlerle döllendirilerek anne rahmine yerleştirilmesi şeklinde ifade edilen tüp bebek yönteminde başarı oranları, değiştirilebilen ve değiştirilemeyen birçok faktöre bağlı olarak ortaya çıkıyor. İstanbul Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Y. Doç. Dr. Turgut Aydın, çocuk sahibi olamayan çiftlerin tüp bebek tedavisi ile yüzlerinin güldüğünü belirterek, tüp bebek tedavisinde başarı oranının yeni yöntemler ile her yıl giderek arttığını vurguluyor. Tüp bebek tedavisinde yeni bir yöntem olan Sürekli Embriyo İzleme Sistemi Embriyoskop’a dikkat çeken Dr. Aydın “Yeni sistem ile embriyoların mikroenjeksiyon aşamasından transfer aşamasına kadar döllenmeleri, gelişim aşamaları, embriyoların içinde bulunan her bir embriyo için dizayn edilmiş kamera sistemi ile takip edilerek tüp bebek tedavisinde başarı oranı artıyor” diyor.

embriyo

İleri yaşta da anne baba olunabiliyor
Embriyoskop yöntemi ile ileri yaşta da anne baba olabilmek mümkün. Sistem, daha önce tüp bebek denemesi yapan, embriyo kalitesi düşük olduğu için gebe kalamayan 35 yaş üstü kadınlar, yumurta rezervi azalmış ya da sperm parametresi (sayısı, şekli, hareketliliği vs.) problemi yaşayan çiftler için de uygun. Sürekli Embriyo İzleme Sistemi’nin embriyoların anında ve sürekli olarak tüm süreçlerin hiçbir aşaması kaçırılmadan, istenilen anda değerlendirilmesine imkan sağladığını belirten Dr. Aydın “Bu sistem ileri yaşlarda yumurta sayısı yeterli olmayan veya sperm problemi yaşayan aileler için de gebelik şansını artırmada önemli bir yöntem” diyor. Embriyoskop, tüm embriyoların gelişimini takip etme veya gelişim aşamalarını tekrar kontrol etme imkanı sağlamasının yanında, embriyo gelişiminin kapalı sistemde takip edilmesi sayesinde gün ışığı ile karşılaşma durumunu engelliyor. Embriyo bölünme aşamaları kesintisiz takip edildiğinden, anormal bölünmüş kaliteli görünen embriyonun gereksiz transferini engelleyerek gebelik şansını artırıyor. Geniş arşivleme sistemi sayesinde daha önce işlem yapılmış hastaların da embriyolarını yeni embriyolar ile karşılaştırma şansı sağlıyor. İsteyen hastaya internet ile embriyolarının günlük görüntü aktarımı yapılabilirken, 15 dakikada bir kapalı ortamda hiçbir şekilde dış ortama çıkarılmadan sürekli görüntü alındığı için sabit, ideal gaz ve sıcaklık seviyesi korunmuş oluyor. Bu sayede embriyo gelişiminde, laboratuvar ortamından kaynaklanan dezavantajlar ortadan kaldırılıyor.

Embriyoskop videosu izle


Ortam

{flvremote}https://drturgutaydin.com//konu/video/embriyoskop_nedir.flv{/flvremote} Embriyoskop nedir

Yenilikleri ilk size bildirelim

Doktora Danış